Головне меню

Міжнародна діяльність

Завдяки активній міжнародній співпраці на базі Центру проводяться науково-практичні конференції, семінари за участю іноземних експертів та фахівців, зокрема, з Німеччини, Польщі, Франції, Канади, Румунії, Грузії, Молдови.
За сприяння Канадсько-українсько-балтійської програми економічного розвитку в березні 2003 р. проведені два семінари з питань економічного розвитку для головних бухгалтерів, спеціалістів управлінь сільського господарства і продовольства районних державних адміністрацій.
У грудні 2005 року між Центром та Свєнтокшистською воєводською управою укладено договір про співпрацю. Він передбачає спільну роботу по двох напрямках: підготовка українських фахівців до перспективних процесів щодо адаптації української державної служби до стандартів ЄС; участь українських тренерів в міжнародних семінарах на території Польщі, підготовка до переговорних процесів щодо вступу України до ЄС. Передбачається також такий напрямок роботи, як участь державних службовців Вінниччини в міжнародних семінарах в країнах Євросоюзу.
В рамках двохсторонньої угоди у лютому 2006 року у Центрі був проведений короткотерміновий семінар з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України для завідуючих та спеціалістів секторів з питань внутрішньої політики та зв'язків із засобами масової інформації і громадськістю райдержадміністрацій за участі заступника директора бюро європейської інтеграції Свєнтокшистської воєводської управи Славоміра Пастушка.
14 березня 2006 року за участю заступника начальника управління департаменту регіонального розвитку і міжнародного співробітництва Свєнтокшиської управи (Польща) Єви Капель проведений семінар на тему «Інституції ЄС та Ії функції. Програми ЄС, учасниками яких є Польща» для слухачів Школи кадрового резерву.
21 березня 2006 року у Центрі на занятті Школи кадрового резерву представником Євросоюзу, суперпрефектом Франції Жан-Франсуа Двемі проведено практичне заняття натему «Порівняльна характеристика політико-адміністративних систем Франції та України».
З 29 травня по 2 червня 2011 року у рамках короткотермінового семінару відбулась навчальна поїздка до Сьвєнтокшиського воєводства Республіки Польща голів районних рад, сільських, селищних рад, депутатів обласної Ради. Метою поїздки було ознайомлення з методами господарювання та управління місцевих органів самоврядування Польщі.
22 червня 2011 року за підтримки Посольства Фінляндії в Україні, обласної Ради та обласної державної адміністрації було проведено семінар-тренінг на тему: «Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади: українські можливості в контексті фінського досвіду» для заступників голів та депутатів районних рад, сільських та селищних голів, заступників міських голів, до якого було включено питання вивчення європейського досвіду.

Poland 2    
З 11 по 14 листопада 2012 року та з 24 по 27 квітня 2013 року у рамках професійної програми з питань стратегічного планування територіальних громад відбулись навчальні поїздки до Сьвєнтокшиського воєводства Республіки Польща голів сільських, селищних рад.

DSCN3489

17 травня 2013 року за сприяння Фонду Ганса Зайделя відбулася науково-практична конференція «Збалансований розвиток громад – основа формування державної стратегії регіонального розвитку до 2020 року». У заході взяли участь близько 500 учасників, з них – 160 іноземних гостей з Молдови, Польщі, Румунії, Грузії та Німеччини.

SAM 0168

У рамках розширення міжнародних контактів в 2014 році Центром поновлено співпрацю з Фондом Ганса Зайделя з питань підтримки програм стратегічного розвитку регіону. З цією метою було проведено навчання для цільової групи міських голів міст обласного значення, сільських, селищних голів області з питань реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні.

SAM 1273

У 2015 році Центр продовжував співпрацю з Фондом Ганса Зайделя з питань підтримки програм стратегічного розвитку регіону. Було реалізовано довгостроковий проект: «Сталий розвиток малих міст Вінницької області» для міських голів міст обласного, районного значення рад та селищних, сільських голів. В червні 2015 року відбувся навчальний візит до міста Кемптен (Баварія) – (25 учасників проекту).

DSCN2207

Також, в листопаді 2015 року за підтримки фонду було розпочато навчання для міських, селищних голів області у рамках проекту: «Академія управління територією».

SAM 1424

Вінницький Центр в 2015 році за підтримки фонду «Східна Європа» розпочав роботу в рамках проекту «EGAP» щодо впровадження електронного урядування. Планується в 206 році відкриття ЦНАПів в 10 районах області. З жовтня 2015 року розпочато підготовку працівників майбутніх прозорих офісів.

17-09-03-bayern-1-l

З 3 по 8 вересня 2017 року в рамках спільного проекту «Розвиток місцевих ініціатив у громадах Вінницької області як передумова успішного розвитку території» з Фондом Ганса Зайделя, Вінницькою обласною державною адміністрацією, Вінницькою обласною асоціацією органів місцевого самоврядування  відбулась інформаційно-навчальна поїздка сільських, селищних і міських голів, голів ОТГ Вінницької області до Баварії в місто Фюрстенфельдбрук.

17-09-03-bayern-2-l 17-09-03-bayern-3-l